Note 12 Pro 5G(CN) BL sorunu

canakayx

New member
N12 Pro 5G china cihaz için bootloader açma sorunu var. Dft pro unlock yapmıyor. Cihaz dirençli şuanlık bl kapalı şekilde tüm stock romları atabiliyorum fakat bl açmak için yetkili hesap dışında ne yapılabilir? Mi unlock %100 oluyor device vertificstion yeşil tik fakat "the device is not activated" hatası alıyor.

-Community üzerinden 1 yıl izin verdi fakat geliştirici seçeneklerinden hesap ekle dediğimizde community üzerinden onayla hatasına düşüyor

-3 farklı rom kuruldu miui 14 denendi sonuç yine aynı

-China rom üzerinden bypass denendi geliştirici seçenekleri üzerindeki hata ismi bir kaç dakika bekleyiniz olarak değişti fakat yine sonuç aynı

-Vpn kullanarak açma denendi sonuç aynı

//Mi hesabı 1096 gündür aktif yasağı yok her türlü cihazı bul vs gibi ayarlar açık/kapalı şekilde denendi.

Sanırım 1 ocaktan itibaren çin cihazlarına bl açma yasağı getirilmiş. Bu sorunu çözebilecek yazılımcı kişilerden yardım bekliyoruz

canakayx

New member
Forumu bırakıyorum. Burada sorulara yanıt vermek yardımcı olmak yok. Burası ticarethane kokuyor resmen ve forum olmasın burası. Dft pro satış noktası ismini koyun. Yazık kendi ülkemdeki insanlardan soğuyorum. Dünyada bu kadar igrenc bir topluluk olamaz para varsa yardim var yoksa uok

alperhan

Moderator
Forumu bırakıyorum. Burada sorulara yanıt vermek yardımcı olmak yok. Burası ticarethane kokuyor resmen ve forum olmasın burası. Dft pro satış noktası ismini koyun. Yazık kendi ülkemdeki insanlardan soğuyorum. Dünyada bu kadar igrenc bir topluluk olamaz para varsa yardim var yoksa uok

Aşağıda atacağım ekran resimlerinde farklı bir yabancı forumda 2 tane üyesinin bu sorunu çözdüğüne dair ekran resimlerini paylaşıyorum. Yazılanları dikkatlice okuyun.

Kullandığı mi unlock tool sürümü

1.PNG

Buda benzer metod ile sonuca ulaşan ikinci bir kullanıcı:

2.PNG